Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Burun revizyonundaki tehlikeye dikkat

BURUN ESTETİĞİ YAPTIRAN BAZI KİŞİLERDE İKİNCİ BİR AMELİYATI GEREKTİREN DURUMLAR ORTAYA ÇIKABİLİYOR. KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI, AĞIZ YÜZ ÇENE CERRAHİSİ UZMANI PROF. DR. KÖKSAL YUCA, “BURUN REVİZYONU” ADI VERİLEN BU İKİNCİ OPERASYONUN ÇOK DAHA DİKKATLİ YAPILMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Burun revizyonundaki tehlikeye dikkat
81 views
17 Eylül 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Burun estetiği yaptıran bazı kişilerde ikinci bir ameliyatı gerektiren durumlar ortaya çıkabiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Ağız Yüz Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Köksal Yuca, “burun revizyonu” adı verilen bu ikinci operasyonun çok daha dikkatli yapılması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Yüzün tam merkezinde yer alan burundaki estetik ve işlevsel bozukluklar, “rinoplasti” adı verilen ameliyatla düzeltiliyor. Ancak her ameliyat yüz güldürücü sonuçlar vermeyebiliyor. Yeni burun şeklini beğenmeyen ya da sağlık problemleri giderilemeyen kişiler, ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyabiliyor. “Burun revizyonu” ameliyatı hakkında bilgi veren Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Ağız Yüz Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Köksal Yuca, bu ikinci operasyonun çok daha dikkatli yapılması gerektiğini söyledi.

Cerrahın yeterliliği çok önemli

Prof. Dr. Köksal Yuca, burun revizyonunda ameliyat risklerinin arttığını dile getirerek, “Daha önce burun estetiği ameliyatı geçirmiş kişilerde tekrar operasyon gerektiren durumlar ortaya çıkarsa risk de operasyon geçirmemiş kişilere oranla artacaktır. Burun revizyonu adı verilen ikinci operasyonlar çok daha hassas koşullar altında gerçekleştirilmelidir. Bu ameliyatlara ihtiyaç duyulmasının temel sebeplerinden biri, kişilerin ilk estetik operasyon sonucundan memnun kalmaması ya da sağlık problemlerinin ilk operasyon sonrasında giderilememesidir” dedi.

“Operasyon geçirmiş burnun anatomisi farklıdır”

Burun estetiğinin cerrahi açıdan komplike bir operasyon olduğuna dikkat çeken Dr. Yuca, ameliyatın mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini belirterek, “Özellikle burun revizyonu durumunda cerrahın yeterliliği devreye girer. Cerrah teknik bilgilere ve herhangi bir aksilik durumunda alternatif metotlara tamamıyla hakim olmalıdır. Şayet ilk operasyonda bir sorun oluşmuşsa, bu sorun ikinci ameliyatta daha büyük problemlere yol açabilir. Bu da cerrahın çok hassas çalışmasını gerektirir. Daha önce işlem görmemiş burun yapısı ile operasyon geçirmiş burnun alt bölgesindeki yapı ve anatomi birbirinden tamamen farklıdır. Bu yapıda meydana gelen anatomik bozuklukların detaylı olarak incelenmesi, ikinci ameliyatın başarı yüzdesinin daha yüksek olmasını sağlayacaktır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.