Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gölcük’te istihdama katkı

GÖLCÜK BELEDİYESİ VE SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ İLE ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL KAPSAMINDA, TOPLAM 143 MESLEKTEN GÖLCÜK’TE İHTİYAÇ DUYULANLARA, MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMİ VERİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gölcük’te istihdama katkı
29 views
09 Şubat 2021 - 11:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gölcük Belediyesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile arasında imzalanan protokol kapsamında, toplam 143 meslekten Gölcük’te ihtiyaç duyulanlara, mesleki yeterlilik eğitimi verilecek.

’Mesleki Yeterlilik Eğitimi, Sınav ve Belgesi’ protokolü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın katılımı imzalandı. Gölcük Belediyesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Yaşam Boyu Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Mesleki ve Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi arasında bugün imzalanan ortak hizmet protokolüyle, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen toplam 143 meslekten, Gölcük’te ihtiyaç duyulan mesleklerde, mesleki yeterlilik eğitimi verilecek.

“Meslek sahibi olacaklar”

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada, “Eğitime katılanlar, yine eğitimi veren Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Yaşam Boyu Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Mesleki ve Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılacak sınavda başarılı olmaları halinde, uluslararası geçerliliği olan mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanacak ve meslek sahibi olacaklar. Proje bu yönüyle, Gölcüklü hemşehrilerimizin, özellikle de; gençlerimizin meslek sahibi olmalarına ve istihdamına önemli katkı sağlayacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.