Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İhsaniye Barajı havzasında kök temizlik çalışmaları yapılacak

KOCAELİ’NİN SU İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KARAMÜRSEL İLÇESİNDE İNŞA EDİLEN İHSANİYE BARAJI’NIN REZERVUAR ALANIN TEMİZLENMESİ İÇİN İHALE YAPILDI. İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILACAK KÖK TEMİZLİK ÇALIŞMASI İÇİN DÜZENLENEN İHALEYE, DOSYA ALAN 12 FİRMA KATILARAK TEKLİF VERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İhsaniye Barajı havzasında kök temizlik çalışmaları yapılacak
15 views
23 Mayıs 2021 - 12:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli’nin su ihtiyacını karşılamak için DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Karamürsel ilçesinde inşa edilen İhsaniye Barajı’nın rezervuar alanın temizlenmesi için ihale yapıldı. İSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak kök temizlik çalışması için düzenlenen ihaleye, dosya alan 12 firma katılarak teklif verdi.

2020 yılı içerisinde İhsaniye Barajının inşaatı DSİ tarafından tamamlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü de, suyun kalitesinin korunması ve mangan oluşumunun önüne geçilmesi için baraj rezervuar alanı içerisinde kalan makilik ile ağaçlık alanların temizlik çalışmalarını gerçekleştirecek. Bunun için proje hazırlayarak ihaleye yapan İSU Genel Müdürlüğü, yapılacak çalışmalar kapsamında İhsaniye Barajı rezervuar alanında bulunan 45 bin metrekaresi makilik, 315 bin metrekaresi ağaçlık alan olmak üzere toplam 360 bin metrekare alanda 144.00 metreküp kazı yapılarak, kök ve bitki temizliği gerçekleştirecek. İhale sürecinin tamamlanması ve yer tesliminin yapılmasıyla birlikte çalışmalar 75 gün içerisinde tamamlanacak.

İSU Genel Müdürlüğü’nden düzenlenen “Karamürsel İhsaniye Barajı Rezervuar Alanı Temizliği “ ihalesine, dosya alan 12 firmanın bir kısmı ihale salonunda yer alırken, bazı firmalar da Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden online olarak katılıp, teklif verdi.

Arıtma ve isale hattı yapılacak

İhsaniye Barajı içme suyu arıtma tesisi ile baraj isale hatları, DSİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Tesis ve hatların devreye alınmasıyla baraj havzasının ağaç köklerinden temizlenmesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda Karamürsel, Gölcük İlçe merkezleri yanı sıra, sahil şeridinde yer alan Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı ve Ereğli mahallelerinin içme suyu ihtiyacı İhsaniye Barajı’ndan karşılanacak. Ayrıca, 20 bin 240 dekarlık tarım arazisinin sulaması da sağlanacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.