Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli Veteriner Hekimler Odasından açıklama

TÜRKİYE’DE ÜNVANLARININ HEKİM OLDUĞUNU ANCAK SAĞLIK ÇALIŞANI OLARAK KABUL EDİLMEDİKLERİNİ VE ÇOĞU HAKLARDAN MAHRUM KALDIKLARINI İFADE EDEN KOCAELİ VETERİNER HEKİMLERİ ODASI BAŞKANI MEHMET BOSTANCI, VETERİNER HEKİMLER OLARAK COVİD AŞISINI ÜRETİMİ YAPTIKLARINI DİLE GETİREREK TÜM VETERİNER HEKİMLER GÜNÜNÜ KUTLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kocaeli Veteriner Hekimler Odasından açıklama
20 views
24 Nisan 2021 - 20:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Bostancı, tüm veteriner hekimlerin gününü kutladı.

Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Bostancı, veteriner hekimlerin sağlık çalışanları gibi çalıştığını ancak çoğu haklardan mahrum kaldığını ifade etti. Veteriner Hekimler gününü kutlayan Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Bostancı, “Unvanımız veteriner hekim ama sağlık çalışanı değiliz. Görevimiz esnasında darp ediliyoruz ama ‘Sağlıkta Şiddet Yasası’na tabi değiliz. 250’den fazla zoonoz hastalıkla bire bir mücadele ediyoruz ama yıpranma payını almıyoruz. Fiili hizmet zammı elimizden alındı ve hala bu hakkı geri kazanamadık, aynı şekilde tehlikeli meslek sınıfındayız ama fiili hizmet hakkına sahip değiliz. Köydeyiz, mezradayız gecenin üçünde yollardayız, bir cana dokunuyor sağlık hizmeti veriyoruz. Virüs izole ediyoruz, beşeri aşı üretiyoruz ama covid-19 öncelikli aşılama riskli grupta değiliz. Biz veteriner hekimler olarak sağlık çalışanı kabul edilmiyoruz ancak faz-3 aşamasına gelen yerli covid aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve Faz-1 aşamasına gelen yerli covid aşısını geliştiren Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Veteriner Hekim Prof Dr. Osman Erganiş ile yerli aşı üretimini gerçekleştiriyoruz. Her şeye rağmen işini severek yapan, umudunu kaybetmeden azimle mesleki çalışmalarını sürdüren, mesleğimize değer katan tüm meslektaşlarımın ‘Dünya Veteriner Hekimler Günü’nü kutluyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.