Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli’de olası su kesintilerine karşı B ve C planları hazır bekletiliyor

KOCAELİ’NDE YAĞIŞLARIN AZALMASIYLA BİRLİKTE BARAJLARDAKİ SU SEVİYELERİ DÜŞTÜ. BUNUN ÜZERİNE İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ABONELERİN SU SIKINTISI YAŞAMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARA KESİNTİSİZ ŞEKİLDE DEVAM EDİLDİĞİNİ BİLDİRİRKEN VATANDAŞLARI SU KULLANIMI KONUSUNDA UYARDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kocaeli’de olası su kesintilerine karşı B ve C planları hazır bekletiliyor
62 views
17 Aralık 2020 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli’nde yağışların azalmasıyla birlikte barajlardaki su seviyeleri yaşanan düşüş hakkında açıklama yapan İSU Genel Müdürlüğü, vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması için planlarını hazır bekletildiği ifade edildi.

Kocaeli’de mevsim yağışlarının normalden az olması sonucu barajlardaki su seviyelerinde azalma meydana geldi. Küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin etkisini ile azalan yağışlar sonrası barajlardaki azalmalarda vatandaşların su sıkıntısı çekmemesini amaçlayan İSU Genel Müdürlüğü ise çalışmalarını sürdürüyor. Yuvacık Barajındaki su seviyesinin ciddi miktarda azalması sonrasında Sapanca Gölünden pompalar vasıtasıyla baraja su çekildiğini belirten İSU Genel Müdürlüğü, su sıkıntısı yaşanmaması adına farklı çalışmaların ise hazırda bekletildiğini açıkladı. Açıklamada gerekli olması halinde su kuyularının devreye alınacağı ifade edildi.

İSU’dan yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi, ”Günümüz itibariyle yaşanan kurak havaların etkisiyle şehrimizin içme suyu ihtiyacını karşılayan Yuvacık Barajında su seviyesi yüzde 16 doluluk oranı seviyesindedir. 23 Eylül tarihi itibariyle Sapanca Gölünden 3 pompa ile Yuvacık Barajı İçme suyu Arıtma Tesisine su verilmeye başlanmış olup halen 4 pompa ile su takviyesi yapılmaktadır. Aynı zamanda Kandıra Namazgah Barajı yüzde 61 doluluk oranı ile toplamda 13 milyon 810 bin metreküp su kapasitemiz bulunmaktadır. Her türlü olumsuz iklim koşullarına karşı C Planı olarak hazır halde bekletilen derin su kuyularımız mevcuttur. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü olarak abonelerimize kesintisiz su hizmetini sağlamak için tüm kaynaklarımızı etkin bir şekilde kullanmaya devam edeceğiz.”

“İSU Genel Müdürlüğü olarak yaşanan küresel ısınma ve iklim değişiklerinin etkisini en aza indirmek için tüm önlemleri eksiksiz olarak alıyoruz. Bu bağlamda vatandaşlarımızın da suyu bilinçli ve tasarruflu kullanılmasına özen göstermesi önem arz etmektedir. Su tasarrufu geleceğimiz için önemli bir kaynaktır; boşa akıtmayalım.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.