Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Körfez fotoğraf yarışmasında ödüllerin sahipleri belirlendi

KÖRFEZ BELEDİYESİ KENTİN TANITIMINA KATKI SAĞLAMAK VE GÖRSEL ARŞİV OLUŞTURMAK ADINA DÜZENLEDİĞİ 1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI’NDA DERECE ALAN ESERLER BELİRLENDİ. 566 FOTOĞRAFIN KATILDIĞI YARIŞMADA BİRİNCİLİĞİ MURAT İBRANOĞLU KAZANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Körfez fotoğraf yarışmasında ödüllerin sahipleri belirlendi
64 views
06 Ekim 2020 - 18:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Körfez Belediyesi kentin tanıtımına katkı sağlamak ve görsel arşiv oluşturmak adına düzenlediği ve 566 fotoğrafın katıldığı 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda derece alan eserler belirlendi.

Körfez’in eşsiz değerlerini fotoğraf kareleri ile ölümsüzleştirmek ve şehrin tanıtımına katkı sağlamak için Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belli oldu. Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu iş birliğinde ilki düzenlenen fotoğraf yarışmasına profesyonel ve amatör toplam 566 eser ile katılım sağlandı. Tek kategoride düzenlenen yarışmaya gönderilecek fotoğraflar için 2017 yılından önce olmaması ve Körfez sınırları içerisinde çekilmiş olması şartı arandı. Mayıs ayında tamamlanması planlanan ama pandemi süreci dolayısıyla 1 Ekim’e kadar uzatılan yarışmada sürenin dolması ile birlikte jüri üyeleri bir araya geldi ve fotoğrafları değerlendirdi.

Fotoğrafların değerlendirildiği jüride, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, KBFT Yönetim Kurulu Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Kemal Kaya, KOÜ GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim E. Ali Fuat Altın, Fotoğraf Sanatçısı Sadık Saka, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Elemanı Oylum Tunçelli ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Gülal yer aldı. Yarışmaya katılan fotoğraflar, Körfez Belediyesi internet adresi üzerinden yüklenmesi sayesinde bilgi kaybı yaşanmadı. Jüri üyeleri tarafından katılımcı isimlerinin saklı tutularak yapıldığı değerlendirme, 4 ayrı tur halinde yapıldı ve en son finale kalan fotoğraflar arasından ilk 3, mansiyon ve jüri özel ödülü belirlendi. Değerlendirme sonucunca birinciliği Körfez Sahili ve Kar isimli fotoğrafı ile Murat İbranoğlu kazanırken, ikinciliği Hasan Zer, üçüncülüğü ise Merve Özer kazandı. Mansiyon ödülü Sare Kural’ın olurken, Jüri Özel Ödülünün sahibi ise Adnan Teymur oldu.

Ayrıca yarışmada 45 fotoğraf için de sergileme ödülü verildi. Dereceye giren tüm eserler Körfez Belediyesi’nin sosyal medya hesapları ve web sitesi üzerinden de açıklandı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Körfez’in eşsiz değerlerini fotoğraf kareleri ile ölümsüzleştirmek ve şehrin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz yarışmaya katılan tüm fotoğraf tutkunlarına teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel fotoğraflar ile güzel bir kent arşivi oluşturduk” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.