Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KTO ile Azerbaycan yönetim kurulu bir araya geldi

KÖRFEZ TİCARET ODASI, AZERBAYCAN GİRİŞİMCİLER KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULU VE SANAL FUAR KATILIMCILARI, FUAR ÖNCESİ GERÇEKLEŞTİRİLEN AÇILIŞ TOPLANTISINDA BİR AYARA GELDİ. TOPLANTIDA İKİ ÜLKE ARASINDAKİ EKONOMİK İLİŞKİLERİN DAHA DA GÜÇLENMESİNE DEĞİNİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KTO ile Azerbaycan yönetim kurulu bir araya geldi
20 views
07 Mayıs 2021 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Körfez Ticaret Odası, Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu yönetim kurulu ve sanal fuar katılımcıları, fuar öncesi gerçekleştirilen açılış toplantısında bir araya geldi. Toplantıda iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da güçlenmesine değinildi.

Pandemiden bu yana gelen süreçte iki sanal fuar gerçekleştiren Körfez Ticaret Odası (KTO), yapı-inşaat sektörü üyeleri ve Azerbaycanlı iş adamları ile bir araya geldi. KTO inşaat ve yapı fuarına yönelik olarak gerçekleştirdiği etkinlik Türkiye ile Azerbaycan arasında ticari ağları kuvvetlendirmek, iletişim kurmak, deneyim alışverişinde bulunmak, aynı zamanda Covid-19’un iş hayatı üzerindeki etkilerini azaltmak ve yeni iş ortaklıkları kurulması amaçlanıyor. Ayrıca Körfez Ticaret Odası ve Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu arasında devam eden sanal fuarda 7 dilde tercüme desteği veriliyor.

“Tek bir milletin farklı iki tane bağımsız devletiyiz”

Gerçekleştirilen etkinlikte açılış konuşması yapan Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, “Azerbaycan ile yaptığımız her organizasyonumuz bizler için çok kıymetli. Çünkü bizler ayrısı gayrısı olmayan, iki farklı coğrafyada ama tek bir milletin farklı iki tane bağımsız devletiyiz. Dolayısıyla bizler kendimizi sizlerden farklı görmüyoruz. Çünkü bilinmesini isteriz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün toprakları Azerbaycan’ın da aynı zaman gönül coğrafyasının içerisindedir” dedi.

“Ekonomik ilişkilerimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz”

Konuşmasında ekonomik ilişkilere de değinen Öztürk, “Aslında Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine baktığımızda çok boyutlu bir niteliğe sahip olduğunu görüyor, bu çok boyutluluğun önemli yönlerinden birinin de ikili ve çoklu ekonomik ilişkiler olduğunu görüyoruz. İkili ekonomik ilişkilerde karşılıklı olarak yapılan yatırımlar ve ikili ticaret hacmi tam arzulanan düzeyde olmasa da son yıllarda yaşanan gelişmeler ve kurumsallaşma düzeyinin yükseltilmesi geleceğe çok daha olumlu bakmamızı sağlıyor. Türkiye’nin Azerbaycan’da petrol dışı sektörlerde, Azerbaycan’ın ise Türkiye’de enerji sektöründeki yatırımları bu süreçte dikkat çekiyor ve güçlü iş birlikteliklerinin yaşanıyor olmasını sevinçle karşılıyoruz’” diye konuşu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.