Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’de internet ortamında 17,77 milyar dolarlık harcama yapılmış

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN “2. BİLİŞİM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ” KAPSAMINDA SİBER GÜVENLİK KONUSU ELE ALINDI. EĞİTİM, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİLGİ TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE SİBER GÜVENLİK ALANINDA SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI VEKİLİ KAYIHAN ALTINÖZ İLE SİBER GÜVENLİK ŞUBESİ KOORDİNATÖRÜ DOĞAN ELMACIOĞLU TARAFINDAN VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye’de internet ortamında 17,77 milyar dolarlık harcama yapılmış
16 views
08 Kasım 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli’de düzenlenen siber güvenlik eğitiminde, Türkiye nüfusunun yüzde 90,8’inin mobil cihaz kullandığı ve toplamda 17,77 milyar dolarlık harcamanın internet üzerinden yapıldığı açıklandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “2. Bilişim Günleri Etkinliği” kapsamında siber güvenlik konusu ele alındı. Eğitim, İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nde siber güvenlik alanında sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vekili Kayıhan Altınöz ile Siber Güvenlik Şubesi Koordinatörü Doğan Elmacıoğlu tarafından verildi. Elmacıoğlu, Türkiye nüfusunun yüzde 76,3’ünün şehirde yaşadığını, yüzde 90,8’inin mobil cihaz kullandığını, yüzde 77,7’sinin internet kullandığını ve yüzde 70,8’inin ise aktif sosyal medya kullanıcısı olduğunu belirtti. 16-64 yaşları arasında olanların yaklaşık 8 saat internette gezindiğini kaydeden Elmacıoğlu, bu sürenin 2,5 saatinde görüntü izlenildiğini, 2 saatin de de sosyal medyanın takip edildiğini söyledi. Aynı zamanda eğitimde, vatandaşların internet üzerinden 1 saat elektronik kitap okuduğu, 1 saat müzik dinlediği ve geri kalan 1 saatinde de oyun oynadığı açıklandı.

Doğan Elmacıoğlu, seyahat ve konaklama için 5,79 milyar, giyim için 4,72 milyar, elektronik ve cihazlar için 2,43 milyar, yeme ve kişisel bakım için 825 milyon, mobilya için 1,26 milyar, oyuncak ve hobiler için 2,07 milyar, dijital müzik için 119 milyon ve video oyunları için 569 milyon dolar harcama yapıldığından bahsetti. Elmacıoğlu, toplamda 17,77 milyar dolarlık harcamanın internet üzerinden yapıldığı bilgisini verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.