Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ziraat mühendislerine İzmit Çarşısı anlatıldı

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI FATMA KAPLAN HÜRRİYET, ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ ŞUBESİNİ ZİYARET EDEREK, EKONOMİK KALKINMA İÇİN HAYATA GEÇİRİLECEK OLAN İZMİT ÇARŞISI PROJESİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ VERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ziraat mühendislerine İzmit Çarşısı anlatıldı
69 views
26 Ocak 2021 - 19:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Ziraat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesini ziyaret ederek, ekonomik kalkınma için hayata geçirilecek olan İzmit Çarşısı projesi ile ilgili detaylı bilgi verdi.

İzmit Belediyesi öncülüğü ve Good4Trust işbirliği ile hayata geçirilecek olan İzmit Çarşısının tanıtımı yapılmaya devam ediyor. Başkan Hürriyet, 9 Şubat’ta açılışı gerçekleşecek olan İzmit Çarşısını tanıtmak için Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine bağlı olarak faaliyet gösteren Ziraat Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilcisi Özgür Yılmaz ve yönetimini ziyaret etti.

“Dükkan açmanın bir ücreti yok”

Ziyarette konuşan Başkan Hürriyet, “Hem esnaf, hem üreticiler hem de tüketiciler için bir dijital platform hazırlığı içerisindeyiz. İzmit Çarşısı adını verdiğimiz bu platformda özellikle doğaya dost ürünlerin yer alması ve satış yapabilmesi yerel ekonomiye büyük katkı sağlayacak. Burada vatandaşlarımız İstanbul’dan ya da kent dışından alışveriş yapıyor. Biz de, ’neden esnafımız birbirinden alışveriş yapmasınlar?’ diye düşündük. Kısıtlama veya yüksek meblağlara tabi tutmadan ücretsiz bir şekilde üretici yararlansın istiyoruz. Dükkan açmanın bir ücreti yok. 3 ayrı formatta sadece yüzde 7, yüzde 5 ve yüzde 3 kesintilerin olabileceği bir sistem öngördük. Good4Trust uzun zamandır Almanya, Şili ve bazı Avrupa ülkelerinde örgütlü bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Kargolarla görüşmelerimiz de devam ediyor. Aynı gün içinde teslimat konusunda anlaşma için çalışmalarımız sürüyor. Banka güvenliği konusunda da iyzico ile anlaşma sağladık” ifadelerini kullandı.

“Ekonomiye büyük katkısı olacağına inanıyoruz”

Hürriyet, ziraat mühendislerinin üreticilerle sürekli iletişim halinde olduklarını kaydederek, “9 Şubat’a kadar başvuruları almaya devam ediyoruz. Tabi ki nitelikli ürünler üreten ve doğaya dost üretim metotlarını kullanan üreticilerin şansı daha fazla olacak. Tabi bu uzun soluklu bir proje. Zamanla yerel ekonomiye büyük katkısı olacağına inanıyoruz. Esnaf kendi dükkânında işini yaparken aynı zamanda 17 bin kullanıcısı olan bu platformda da vatandaşlara satış yapabilecek. Aynı zamanda reklamını da yapacak” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.