Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elektrik faturalarında bilinmesi gerekenler anlatıldı

ENERJİ SEKTÖRÜNE DAİR MERAK EDİLENLERİN YANITLANDIĞI, ‘SEPAŞ ENERJİ BULUŞMALARI’NDA ELEKTRİK FATURALARI ELE ALINDI. PROGRAMA KONUK OLAN SEPAŞ ENERJİ FATURALANDIRMA MÜDÜRÜ MÜCEVHER YILDIZ ÖZTÜRK, ELEKTRİK FATURALARINDA KULLANICILARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLERİ ANLATTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Elektrik faturalarında bilinmesi gerekenler anlatıldı
13 views
16 Mart 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Enerji sektörüne dair merak edilenlerin yanıtlandığı, ’Sepaş Enerji Buluşmalarında’ elektrik faturaları ele alındı. Programa konuk olan Sepaş Enerji Faturalandırma Müdürü Mücevher Yıldız Öztürk, elektrik faturalarında kullanıcıların dikkat etmesi gerekenleri anlattı.

’Enerjiyi konuşmak için buluşuyoruz’ mottosuyla YouTube, Instagram, Spotify ve iTunes üzerinden yayınlanan Sepaş Enerji Buluşmalarının 5. bölümünün konusu, elektrik faturaları oldu. Program konuğu Sepaş Enerji Faturalandırma Müdürü Mücevher Yıldız Öztürk, faturalara dair bilinmesi gerekenleri ele alarak, enerji okuryazarlığının önemini dile getirdi. Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği uyarınca fatura üzerinde yer alması zorunlu olan abonelik bilgilerini anlatan Öztürk, tüketicilerin bu verileri EPDK’nın web sitesi üzerinden kontrol edebileceğini belirtti. Enerji tüketim bedelinde birim fiyatın EPDK tarafından belirlendiğini söyleyen Öztürk, ’düzenlemeye tabi tarifeler’ için fiyatların yıl boyunca 4 defa yayınlandığının altını çizdi. Kamuoyunda merak edilen, ’Tüketim ücretinde gündüz-akşam değişikliği bulunuyor mu?’ sorusunu yanıtlayan Öztürk, tek zamanlı veya çok zamanlı tarifeye göre fiyat değişikliği olabileceğini açıklayarak, tedarikçiye bildirilerek bu tarifeler arasında seçim yapılabileceğini söyledi.

Online işlemleri kullanma çağrısı

Öztürk, elektrik faturalarını e-posta üzerinden alma çağrısında da bulundu. Abonelik işlemlerinin online hizmetler aracılığıyla kolayca yapılabildiğini hatırlatan Öztürk, bilgilerini güncelleyen tüketicilerin evden çıkmaya gerek kalmadan güvenli biçimde dijital uygulamaları kullanabileceklerini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.