Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İtfaiye ekiplerinin zorlu eğitimleri aksiyon kamerasına yansıdı

İTFAİYE EKİPLERİNİN ZORLU EĞİTİMLERİ AKSİYON KAMERASINA YANSIDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İtfaiye ekiplerinin zorlu eğitimleri aksiyon kamerasına yansıdı
50 views
06 Ocak 2021 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli’de itfaiye ekipleri, vak’alara müdahale reflekslerini geliştirmek amacıyla alevler arasında zorlu eğitimlerden geçiyor. Ekipleri alevler arasındaki nefes kesen eğitimleri ise aksiyon kameralarına yansıdı.

Türkiye’nin önde gelen itfaiye teşkilatları arasında yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bir yandan her gün onlarca olaya müdahale ederken bir yandan da hem kendi personelini hem de Türkiye’nin birçok şehrinden gelen itfaiye personellerini eğitmeye devam ediyor. Kent genelinde her gün yangın, kaza, insan ve hayvan kurtarma olaylarına giderek birçok operasyondan başarı ile dönen itfaiye ekipleri, müdahale başarılarını sürdürmek amacıyla tüm boş zamanlarında ve belirli periyotlarda zorlu eğitimlerden geçiriliyor. Eğitimler kapsamında zaman zaman alevler arasında kalan itfaiye ekiplerinin zorlu mücadeleleri ise nefes kesen görüntülere sahne oluyor.

Her an göreve çıkacakmış gibi eğitimler yapılıyor

İtfaiye ekipleri, yangın ve çeşitli kurtarma olaylarına her an hazır olmak, sağlam bir alt yapı oluşturmak için düzenli olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezinde (KOBİTEM) eğitimlerini sürdürüyor. Uzman eğitmenler gözetiminde gerçekleştiren tatbikatlarda, yangından, trafik kazalarına, kimyasal ve biyolojik olaylara kadar birçok konuda detaylı eğitimler işleniyor. İtfaiye erleri, zinde kalmak için düzenledikleri eğitimleri aksiyon kameraları ile de kayda alıyor. Nefes kesen görüntülerde, itfaiye erlerinin ekipmanlarını giyerek, eğitim için hazırlanan konteynerin içine girdikleri görülüyor. Görüntülerin devamında ekipler, arka arkaya dizildikten sonra ise duman ve alevle dolan konteynerde müdahale kabiliyetlerini geliştiriyor.

“Sağlam bir eğitim alt yapısı gerekiyor”

Eğitimler hakkında bilgi vererek itfaiyecilik mesleği için sağlam bir eğitim alt yapısına sahip olmak gerektiğini ifade eden KOBİTEM eğitmeni Recep Yayla, bazı lise ve üniversitelerde itfaiyecilik bölümünün olduğunu, her iki okulda da eğitim gören öğrencilerin toplamda 6 yıl eğitim aldığını kaydetti. Teşkilatta, lise öğrencilerine de eğitim verdiklerine değinen Yayla, “Önce sağlam bir eğitim gerekiyor. Sağlam bir morale sahip olmanız lazım. Örneğin trafik kazaları, depremler gibi olaylar var. Karşılaştığımız sorunlarla ilgili psikolojik olarak çökmememiz lazım” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.