Kocaeli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli balı, yeni pazarlarda tanıtılacak

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TAHİR BÜYÜKAKIN, KOCAELİ ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI HÜSEYİN YILMAZ VE YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ. MARKALAŞMADAN, SAĞLIKLI PAZAR OLUŞTURULMASINA KADAR BİRÇOK KONUNUN ELE ALINDIĞI GÖRÜŞMEDE, BAL VE ARICILIKTA KOCAELİ’DEKİ POTANSİYELİN ÇOK DAHA FAZLA OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKEN BAŞKAN BÜYÜKAKIN, “YENİ PAZARLARIN BULUNMASI İÇİN SEFERBERLİK İÇERİSİNDE OLACAĞIZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kocaeli balı, yeni pazarlarda tanıtılacak
45 views
05 Ocak 2021 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Yılmaz ve yönetimiyle bir araya geldi. Markalaşmadan, sağlıklı pazar oluşturulmasına kadar birçok konunun ele alındığı görüşmede, bal ve arıcılıkta Kocaeli’deki potansiyelin çok daha fazla olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükakın, “Yeni pazarların bulunması için seferberlik içerisinde olacağız” dedi.

Görüşmede, Ruşet Kovan ve Kovan Hibe Destek Projesi kapsamında arıcı sayınının verilen desteklemeler ile 800’e çıkmasına vurgu yapıldı. Arıcılığın bir çevre projesi olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükakın, “Kandıra bölgesinde toprakla buluşturduğumuz oğul otu, biberiye ve tıbbi nane gibi bitkiler arıcılık açısından da üreticimize katkı sunacaktır. Tarım ve hayvancılıkta attığımız her adım üreticimizin beklentilerine cevap verme anlamında ülkemize de örnektir. Üreticimizin yanındayız ve yeni pazarların bulunması için de seferberlik içerisinde olacağız. Bunu da markalaşarak şehrimizin ve ülkemizin her köşesine ulaşarak gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Geçtiğimiz aylarda arıcılığı geliştirme projesi kapsamında 500 arıcıya 500 adet thermo kovan, 240 arıcıya 15 bin adet plastik kovan altlığı, 400 arıcıya 400 takım arıcı ekipman malzemesi, 70 arıcıya 70 adet bal dinlendirme ve süzme kazanı ve 10 arıcıya da 100 adet ana arı desteği verildiği için Büyükakın’a teşekkür eden birlik başkanı Hüseyin Yılmaz, “Büyükşehir Belediyemiz, her fırsatta arıcılarımıza her türlü desteği veriyor. Bugün yeni bir vizyonla hareket etmek için Tahir Başkanımızın bir kez daha desteğini aldık. Ürünlerimizin markalaşması ve yeni tüketicilerle buluşması için gerekli çalışmaları Büyükşehir Belediyemizle birlikte yapacağız” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlığın da yer aldığı birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.